| Mv344 a întrebat:

Buna,as avea nevoi de ajutor.
Ma numesc Mihai am 19 ani și din motive personale nu am putut termina liceeul.
In concluzie am terminat 8 clase.
Intrebarea mea este unde pot găsi o școala online sau orice intr-un an sa termin 9-12
Sa nu faceti mișto este doar o simpla întrebare și as avea nevoie de ajutor fiți binevoitori dacă știti ceva, m-ar ajuta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva.
Va trebui sa faci liceul la forma de seral sau cu frecventa redusa, vei face 5 clase, respectiv IX - XIII.

| sierra1 a răspuns:

"unde pot găsi o școala online sau orice intr-un an sa termin 9-12"

in RO nu există!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista și programul "A doua Șansă", dar numai în anumite școli sunt ținute cursurile și numai pentru anumite clase. Te interesezi la inspectoratul școlar, acolo îți spune mai multe informații

https://www.edu.ro/a_doua_sansa

| floruits a răspuns:

Bună dimineața!

Într-un an nu poți să termini clasele IX - XII.
Poți urma un liceu la forma de seral. ( Vei face 5 clase )

Zi frumoasă

| 1234mmmk a răspuns:

Stiu eu o scoala la care am fost si eu, e din america, intr-adevar este de platit o taxa ( nu stiu cat este pentru ca nu ma m interesat si nu am platit eu au platit parintii mei, am fost acolo un an in clasa 4 ) in fine, idea e ca e destul de simplu o sa iti vina un manual acasa il completezi in fiecare zi ca la scoala in fine o sa vezi singur cum e. Scoala e internationala si o poti face de acasa :
http://www.crossroadschristianschool.com/
si din cate stiu daca iti iei toate cele 3 manuale ( este un singur manual foarte gros cu toate materiile )pentru toate clasele pe care vrei sa le termini si le completezi intr-un an pe toate practic ai terminat liceul, eu nu am fost la liceul lor pentru ca eram clasa 4 dar din cate stiu cred ca are si liceu. stiu ca pare cam banal si poate super simplu dar chiar exista gen chiar poti sa faci asta. cauta adresa lor de email si vezi tu cum faci. stiu ca la final le trimiti poze cu testele de la finalul manualelor si asta e. si chiar este scoala mi e mi-a recunoscut aceasta scoala cand am mers in clasa 5 inapoi la scoala normala in Romania. Sper ca te am ajutat