| KiddoBlack13 a întrebat:

As avea o intrebare, am 20 de ani si as dori sa dau de permis, daca nu am apucat sa termin clasa a 8a din motive personale si daca am doar 4 clase pot sa dau de permis? Va rog mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa obtii permisul de conducere, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.

| KiddoBlack13 explică (pentru Ioandelasal):

Uni mai zic ca sa băgat legea cu 10 clase pe lângă cea de 8 care cică era înainte

| Ioandelasal a răspuns (pentru KiddoBlack13):

Nu este adevarat, au fost doar discutii si stiri false, nici macar nu a fost un proiect de lege in acest sens.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica a luat Selly permis... Sigur poate si el cu 4 clase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a existat si nici nu exista vreo restrictie de acest sens. Daca stii sa scrii si sa citești poti da de permis

| goguPatent a răspuns:

Nu exista nici prevedere legata de educatie in ceea ce priveste obtinerea permisului.