| Lisa300 a întrebat:

Bună, aș avea nevoie de niște sfaturi legate de admiterea la facultate. Am doua opțiuni la care aș vrea să merg la fel de mult.
Asistență socială sau pedagogie. Țin să menționez că în liceu nu am avut de a face cu aceste profile, eu absolvind liceu economic.
Nu știu ce să aleg, ambele mă atrag la fel de mult.

2 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Fă în felul următor: caută, pentru ambele facultăți, ultima medie de bac admisă anul trecut (și la taxă și la buget). Apoi, în funcție de media respectivă tu doar poți aproxima care va fi ultima medie de anul ăsta, dar nu vom știi niciodată sigur. Vezi care medie e mai aproape de a ta și la facultatea aia te duci!

| Lisa300 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Mulțumesc, e o idee bună.