| Artemesia a întrebat:

Aş avea o întrebare: ei bine, am prima carte din seria "Amurg", însă am "ediţie film". Întrebarea este: există vreo diferenţă între prima ediţie şi a doua ( ediţia de film )? Sau sunt identice şi doar coperta diferă?

Răspuns Câştigător
| Zapa12 a răspuns:

Doar coperta difera, pentru ca romanul original are pe coperta 2 maini care tin un mar, si nu personajele din film.
http://www.idealfeminin.ro/......cartea.jpg

5 răspunsuri:
| Artemesia explică:

Deci, diferă sau nu? Fiecare spune altceva...

| Artemesia explică:

Am cartea de la bibliotecă...Am citit-o şi am văzut şi filmul, dar multe lucruri nu corespund în film ca şi în carte...Cred că este posibil să nu difere decât coperta.
Cartea are coperta asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres
şi nu asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres

| LoveYou4Everrr a răspuns:

Sunt diferite deoarece editia a 2a este bazata pe film(in cartea ORIGINALA, sunt mai multe detalii care in film se emit)... funda? te rog kiss

| BonnieSweet a răspuns:

Am citit Toata seria Amurg... deci : pai tu spui ca ai editia film. filmul e complet diferit de carte, cea originala [ sa i zicem asa ] In film nu da detalii sau mai stiu eu ce. dar in carte le da. cred ca sti la ce ma refer [ sentimente, ganduri, stari etc. ], Daca ai editia film inseamna ca ai filmul. Asa cred eu... pai citeste si compara. Asta este sfatul meu : intreabai pe fani.

P.S : ai comandat cartea sau ai cumparato de la magazin?

| LikePurpleColor a răspuns:

Toate filmele/cartile din seria,, Twilight''/,, Amurg'' sunt diferit fiecare are in ele cate un personaj nou(in plus)...love struck:X