| Shattergrim54 a întrebat:

Bună! Aș dori să mă transfer din vară de pe profilul tehnic agricultură la un profil de filologie sau științe sociale. Pur și simplu consider că profilul curent nu mă reprezintă, ador limba engleză, să scriu și să citesc într-un fel și nu prea mă descurc la mate...
**Știu că subiectele depind de profesor dar întrebarea este...
Oare ce trebuie să învăț important din limba germană și limba latină că am înțeles că din acestea se dau diferențele, în gimnaziu nici nu făceam latina consistent iar la germană-s praf, nu știu nimic, e la fel ca chineza pentru mine. Ce pot face? ????

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Gramatica, literatura, depinde cati ani de studiu ai avut la germana.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

"la germană-s praf, nu știu nimic"
Pai si cum adori limba engleza? Pentru ca engleza este o limba germanica. Adica, limba germana este mama limbii engleze.

| Shattergrim54 explică (pentru Dragobeta):

Păi și ce ar trebui să învăț pentru diferențe? Gramatică? Istoria lor?

| Shattergrim54 explică (pentru Dragobeta):

Niciunul...în gimnaziu, nici în liceu, nu am făcut deloc, dar mă strădui măcar să știu lucrurile de bază. nici măcar nu știu dacă aș putea să iau diferențele. Dar mă chinui, e visul meu să mă transfer?

| Dragobeta a răspuns (pentru Shattergrim54):

Nici unul? Va fi greu. Poate cu profesor.

| Dragobeta a răspuns (pentru Shattergrim54):

Gramatica, literatura, depinde cati ani de studiu ai avut la germana.