| andradamatei a întrebat:

as dori sa`mi recomandati ceva carti care chiar merita citite. funda la cele mai bune carti.

Răspuns Câştigător
| 军超好听海 a răspuns:

Leo Tolstoy - Anna Karenina
Stendhal - Rosu si Negru
Karl May - Winnetou
Liviu Rebreanu - Padurea Spanzuratilor
Mark Twain - Aventurile lui Tom Sawyer
Mark Twain - Aventurile lui Huckleberry Finn
Victor Hugo - Mizerabilii
Jack London - Colt alb
Daniel Defoe - Robinson Crusoe
Alexandre Dumas - Cei trei muschetari
Alexandre Dumas - Laleaua neagra
Thomas Hardy - Tess d'Urberville
Ion Luca Caragiale - Momente si Schite
Sven Hassel - Camarazi pe Front

Funda? :3

10 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Ma numesc rosu, papillon, nunta in cer, lorelei, invitatie la vals. cautale pe google sa afli mai multe detalii depre ele.

| Liquify a răspuns:

10 negri mititei de Agatha Christie

| BDorin a răspuns:

Http://book.dirlink.ro/ un site de unde poti descarca carti, majoritatea in format.PDF si.DOC

| cudyu007 a răspuns:

Ultima noapte de dragoste intaianoapte de razboi... si baltagul. cele mai tari carti care le-am citit happy imi plac la nebunie... enigma otiliei si asta e bunicik

| M.G.R a răspuns:

Depinde ce carti iti plac...
Mie imi plac cele de razboi (de ex cartile lui Sven Hassel)
Presupul ca ti-ar place:
Laleaua neagra de Alexandre Dumas
Ferma animalelor de George Orwell
Singur pe lume de Hector Malot
Jane Eyre de Charlotte Bronte
Un yankeu la curtea regelui Arthur de Mark Twain

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egipteanul de Mika Waltari. Si Etruscul de acelasi autor. Depinde de genul de literatura pe care-l agreezi.

| silvia3333 a răspuns:

Pai mie mi-a placut sa citesc Laleau neagra, 10 negri mititei, Odiseea capitanului Blood, Insula Comorii...astea chiar au fost interesante si dintre ele cred ca cel mai mult mi-a placut Laleaua neagra, are o poveste foarte frumoasa de iubire.

| ilinca2002 a răspuns:

La rascruce de vanturi de emily bronte, mandrie si prejudecata de jane austen, mizerabilii de victor hugo