| spawni a întrebat:

As dori un site cu dictionar roman-francez! Insa nu vreau google translate sau alte site-uri care habar n-au sa traduca calumea! Vreau unu care sa traduca cat mai bine! big grin Funda!

3 răspunsuri:
| EdynSt a răspuns:

Foloseste Google Translate din Engleza in Franceza (si invers) daca te pricepi la engleza. Daca nu, n-ai ce sa faci.

| N0xEterniS a răspuns:

Daca vrei sa inveti franceza, gen esti in Franta sau pur si simplu vrei sa inveti, eu zic sa-ti iei un ghid de conversatie roman-francez. Eu asa am inceput! Nu o sa gasesti in dictionarele online raspunsurile la perfectie happy
Eu zic sa-ti iei un ghid de conversatie si sa te uiti la filme franceze happy O sa ramai surprins/a cate cuvinte o sa-ti intre in cap happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei găsi dicţionare online care să traducă la perfecţie. Nici măcar să se apropie de forma corectă.
Niciunul nu fac acordul cum trebuie, deci mai bine renunţi la ele şi-ţi foloseşti capul.