| anasofia1000 a întrebat:

As vrea sa dau la facultate la FABIZ ASE cu predare in limba engleza. Imi puteti da mai multe detalii despre aceasta facultate? Gen cum e acolo, cum e predarea, daca este greu, ce pot deveni dupa ce termin. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E multă matematica, multă economie adică tot matematica, ceva teorie. Trebuie sa fii prezent sa zicem 90% la cursuri și seminarii pentru ca altfel nu vei înțelege nimic și Riști sa nu iei examenele din cauza absențelor. Greu este, in sensul ca mai e și in limba engleza, asta dacă nu o stăpânești perfect, ca pe limba maternă.
După ce termini, totul depinde de tine. Dacă ai invatat in facultate și ești buna, poți găsi locuri de munca foarte bine plătite la bănci sau la alte firme din domeniul economic.
Dar in general cei care termina aceasta facultate vor sa prindă un post in vreo banca.