| Alin0308 a întrebat:

Care este mai buna la facultate, electronica cu predare in romana sau tehnologii si sisteme de telecomunicații cu predarea in limba engleza

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Eu recomand electronica in limba romana.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Lol. Daca vrei inginerie cu predare in limbi straine de duci la FILS daca vrei in limba romana te duci la ETTI la politehnica din Bucuresti.

| neutrino a răspuns:

Prima.

| Alin0308 explică (pentru neutrino):

Deci electronica e mai buna decat comunicatiile?

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Eu recomand electronica in limba romana.

| Mussette a răspuns:

Daca te simti bazat si poti invata foarte usor anumite materii de specialitate intr-o limba straina, alege cu predare in limba engleza. Dar FILS, dn cadru Politehnicii e foarte buna, ofera multora sansa de a lucra la firme mari, doar pentru faptul ca au studiat intr-o limba straina.