| anonim_4396 a întrebat:

Bună,aș vrea să știu cum sta treaba cu transferul la alt liceu, la alt profil. Ține de numărul de locuri? Sau trebuie dat ceva examen?

Răspuns Câştigător
| OxyAliA a răspuns:

Pentru a te transfera la un alt liceu, pe un alt profil, trebuie să mergi întâi la secretariatul liceului la care ești, pentru depunerea cererii de transfer, la liceul la care dorești transferul.

Apoi te duci la liceul respectiv, cu cererea de transfer primită, pentru liceul la care dorești să te transferi. Când cei de acolo îți aprobă cererea, ești deja transferată.

Acum trebuie să fie și locurile disponibile la profilul respectiv. Dacă locurile sunt disponibile, ai noroc.

Și da, vei da un examen.

Succes!

| Alinuța00 a răspuns (pentru OxyAliA):

Hm..si daca toate locurile s au ocupat, pentru că profilul a fost dorit, mai exista sanse să mă transfer la profilul/liceul respectiv?

| OxyAliA a răspuns (pentru Alinuța00):

Dacă deja s-au ocupat...Nu.
Ai avea șanse în următoarele module. Dar întreabă totuși la secretariatul liceului respectiv. Ar fi posibil să te anunțe, când vor mai fi locuri disponibile.

| Alinuța00 a răspuns (pentru OxyAliA):

Oh,ok mersihappy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transferul cu schimbarea profilului, in prezent, se tine seama de mai multe criterii, respectiv media de promovarea a cl. a IX-a sau urmatoarele, dupa caz, nedepasirea numarului maxim de elevi din clasa de transfer (daca se depaseste trebuie aprobarea ISJ) si reusita la examenele de diferente.