| sunset22 a întrebat:

Buna happy as vrea sa stiu daca este Facultate de psihologie in Suceava si daca se da admitere. mai am putin si termin clasa a 12a si nu stiu unde si ce sa fac.
Sunt la profilul stiinte ale naturii, fac la greu chimie, biologie si fizica dar nu vreau sa continui cu astea ca nu imi prea plac, mai ales chimia si fizica big grin
Ce alte facultati mai sunt in Suceava, am auzit ceva despre Stiinte ale educatiei, nu stiu sigur despre ce este vorba. poate ma duce vre o unul dintre voi spre luminahee hee multumesc

3 răspunsuri:
| octavianpas a răspuns:

Este, eu am terminat la Suceava anul trecut.

| octavianpas a răspuns:

La Universitatea Stefan cel Mare este si Facultatea de stiinte ale educatiei dar dupa ce o termini esti educatoare sau invatatoare. Daca mai face un an de continuare esti profesor pentru invatamant prescolar si cl. 1-4. Dar intrebarea este unde te angajezi dupa aceea pentru ca se restructureaza posturi nu se scot la concurs?