| passenger2 a întrebat:

As vrea sa stiu daca ma pot inscrie la orice facultate la buget, dar nu in anul in care dau bacul. Adica eu am bacul anul asta si daca vrea sa aplic anul viitor la facultate, pot la buget, nu? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Byana a răspuns:

Totul e sa ai medie pentru a intra la buget. Poti da Bac-ul anul asta si sa dai admiterea la facultate anul viitor in sesiunea de admiteri si in functie de media de admitere poti intra la buget sau la taxa, cu cat ai nota mai mare cu atat ai mai multe sanse sa intri la buget.

| passenger2 explică (pentru Byana):

Si pot aplica la facultate anul urmator chiar daca admiterea se face doar pe baza de dosar, nu? Si pot aplica la 2 sau mai multe facultati( tot anul urmator ma refer)?

| Byana a răspuns (pentru passenger2):

Daca admirerea se face pe baza de dosar conteaza notele pe care le-ai obtinut la Bac. Poti aplica la cate facultati vrei, dar trebuie sa stii ca nu poti face doua facultati la buget ci doar una, cei ce pot face doua facultati subventionate de la buget sunt olimpicii internationali.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, bineinteles daca reusesti la examenul de admitere.