| lorrena97 a întrebat:

Buna as vrea sa va rog pe cei care sunt de la filologie-bilingv engleza ...cum au fost probele orale la admitere? cati profesori au fost in sala? si ce v-a dat sa faceti? cati copii a-ti intrat in clasa in timpul examenului? vreau sa ma in scriu la acest profil dar nu stiu prea multe despre cum au sa fie probele orale.happy multumesc anticipat :X

Răspuns Câştigător
| recort a răspuns:

Is doi profi, te cheama in ordine alfabetica..intri in sala si te pune sa alegi din niste foi cu fata in jos( eu de exemplu am ales harry potter anul trecut, dar is mult mai multe). Dupa aia te duci la o banca, scrii ceva despre subiectul ales ( niste intrebari despre sub. care l-ai ales si altele...gen ce filme iti plac etc) si dupa ce ai terminat de scris in mare, te duci la profi, vorbesti cu ei si daca stii iei 30 de puncte, daca nu iei mai putin. PS. se puncteaza pronuntia si fluiditatea cu care vorbesti. Sa nu ai emotii ca ii tare usor.

1 răspuns:
| ThePoet a răspuns:

Habar n-am cati am fost in clasa, dar stiu ca am fost destui, in oride alfabetica. Probele nu sunt grele. Mai intai o dai pe aia scrisa apoi pe aia orala, care, din ce-mi amintesc eu este sa alegi un text dintr-o serie de biletele si sa il povestesti sau prostii din astea. E simplu, ideea e sa nu ai emotii.