| anonim_4396 a întrebat:

Bună, care din următoarele limbi e cel mai ușor de învățat: Italiana, Franceza, sau Spaniola?

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Spaniola se aseamana cel mai bine cu romana.

| Zuzu1991 a răspuns:

Italiana
suna ca o romana chinuita
DAR, inteleg italiana dupa doar un an de Italia UNO la tembelizor tongue

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Depinde, eu personal am invatat franceza inte-un an, aproape de "perfectiune" ( fara sa exagerez ). Da, aveam vreo 15-16 ani. Si am uitat-o la fel de repede "nepracticand". Mie mi s-a parut usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil italiana.

| isemilia a răspuns:

Cea pe care o inveti cu placere. Ele sunt catalogate stiintific (a fost un studiu) ca fiind la fel (au aceeasi origine, se aseamana, au un nivel de dificultate la invatare foarte apropiat). Insa, in lumea reala, vei invata mai mult ceva daca o faci din pasiune. (si daca intri in contact cu limba respectiva - prin filme, seriale, muzica etc)

| CassiusAlexander a răspuns:

Începând de la 0 toate mi se par cam la fel.

| nicunicu3 a răspuns:

Spaniola si italiana este un pic ca romana, deci o sa fie mai usor.

| Alex08062018 a răspuns:

Eu cred ca franceza

| Marcus99 a răspuns:

Italiana

| Andrei226035 a răspuns:

Italiana