| CandyHearts a întrebat:

Care sunt caracteristicile romanului obiectiv si a romanului subiectiv? am cautat pe internet si nu am gasit mare lucru,daca voi stiti sau gasiti ceva, va rog sa-mi raspundeti ca am nevoie. Cel mai bun raspuns desigur primeste fundawinking.

3 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Avem aici un romacier:Florincrap, poate te lămurește el

| CandyHearts explică (pentru Tagaso):

Vrei sa zici "romancier"? ok mersi, dar as prefera ceva mai concret, cateva trasaturi. happy.

| ChiyoTheo a răspuns:

Obiectiv, adica este povestit la persoana a III-a, iar subiectiv, la persoana Iwinking