| Gikki a întrebat:

Bună, care sunt diferențele între limbajul mimico gestual din România și cel din Republica Moldova?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Limbajul e acelaș.

| Gikki explică (pentru sadrian46):

Deci același lmg poate fi folosit și în România și în Republica Moldova?

| sadrian46 a răspuns (pentru Gikki):

Nu poate, ci este folosit. Este limbaj universal.

| Gikki explică (pentru sadrian46):

E eronat să spui că este universal. https://ro.scribd.com/document/143057697/Lmg

| sadrian46 a răspuns (pentru Gikki):

Mulțumesc de informație.

| Anania170 a răspuns:

Multe, cei din RM vorbesc maghiara, nu limba romana. E un dialect complet diferit.

| Vikaa a răspuns (pentru Anania170):

Tu vezi ce scrii? rolling on the floor)
Eu sunt din RM, dar nu vorbesc maghiara, vorbesc rusa, marea majoritate vorbim rusa, nici macar nu se studiaza maghiara in RM.