| Dizzydizz a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, care sunt marcile eului liric?

Răspuns Câştigător
| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

-verbele si pronumele la persoana I si a II a
-figuri de stil
-imagini artistice
-sentimentele autorului

47 răspunsuri:
| AlerimxD a răspuns:

De cele mai multe ori verbe şi pronume la persoana I sau a IIa.
Xoxo.

| dulkika a răspuns:

-verbele si pronumele la pers. 1 si 2
-figuri de stil(epitet, personificare, comparatie, enumeratie, repetitie,
metafora, antiteza, hiperbola)
-imagini artistice(vizuale, auditive, olfactive, motorii, personificatoare, metaforice
-sentimentele autorului

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verbele si pronumele la persoana 1 si a 2a

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verbe si pronume la persoana 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-verbele si pronulmele la persoana I si a II a

-figuri de stil

-imagini artistice

-sentimentele autorului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pe langa verbele si pronumele la pers 1 de care cred ca te-ai saturat mai sunt si intrebarile retorice si semnele de exclamare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si si o perspectiva subiectiva. :]

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pronumele la pers |si ||+verbele si sentimentele starile sufletesti transmise direct figuri de stil si imagini vizuale care trebuie sa le identifici intrebarile retorice si interpretarea unei anumite strofe sau a unui vershappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verbele si pr0numele pers0nale la pers0ana I si aII-a, unele figuri d stil, imagini artistice, sentimentele aut0rului...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pronume si verbe la persoana 1

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-vb si pronume de pers I
-vb si pron de pers a - II -a
-intrebarile retorice
-exclamatiile retorice
-vb la modul imperativ
-subst in cazul vocativ! a doar 12 ani... dabea le-am facut

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marcile eului liric sunt pronume personale, verbe la persoana intai si pronume personale si verbe la persoana a doua...:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey mai era si pronumele posesiv -al meu, al nostru

Alte răspunsuri
| αɳḍϋ a răspuns:

Poti sa scrii ceva cd genuhappy

Se remarcas prezenta eului liric prin verbe si pronume la persoana 1 si my dai ceva ex de verbe si pronume la pers 1... decimarcile ar fi vbele si pronumelehappy

Have Fun:X

| Morenita a răspuns:

Pronumele personal de persoana 1 si a doua uneori si verbele la persoana intai. Fundita?

| Transport3r a răspuns:

-verbele si pronulmele la persoana I si a II a
-figuri de stil
-imagini artistice
-sentimentele autorului

| doru19971 a răspuns:

-verbe si pronume personale la persoana I si uneori la persoana a-II
-Imagini artistice si figuri de stil
-Sentimentele autorului

| belloc67 a răspuns:

Norla as spune ca toti ce sa scris deja asa ca nu mai scriu bravo lui just dance