| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ce părere aveți:Negruzzi sau National pentru liceu?(profil stiințe ale naturii)

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Din curiozitate m-am uitat și eu pe o adresă indicată de cineva aici și am ajuns la un top al mediilor de intrare la licee, din toată țara, în anul 2014.
Și am văzut că aceste două licee sunt din Iași ( „Naționalul" cu a doua medie pe țară după „Sf.Sava") și că trei dintre liceele ieșene ( inclusiv „Racoviță" ) sunt în top 20.
Cred că la acestea faci referire.
Cu alte cuvinte e foarte probabil că ai media peste 9, 50 dacă ai asemenea veleități.
Baftă!

| alexfrumusik a răspuns (pentru corolav):

Draga corolav, media mea de admitere este 9, 81 si da, chiar este peste 9, 50.Pe langa asta, răspunsul tau nu mi-a adus vreo informație noua, deoarece aceasta lista de care zici o cunosc, eu voiam doar niște păreri de la elevii care au studiat sau studiază la cele doua colegii menționate mai sus de mine.
Oricum, multumesc pentru răspunsul tau.

| corolav a răspuns:

Indiferent de răspunsul meu, răspunsul lui „bursuc001" este logic și pertinent. Deci are dreptate.

| alexfrumusik a răspuns (pentru corolav):

Nu stiu de ce va gândiți voi ca nu am dat judetul din care sunt cele doua colegii, dar poate așteptam numai răspunsuri de la cei care stiu unde se afla si poate au studiat la ele.Alte răspunsuri chiar nu imi sunt de ajutor...

| corolav a răspuns:

Degeaba ai 9, 81 că tot "slabistă" ești.
Dacă eu locuiesc în București, de unde să știu că aceste două licee sînt din Iași? Pentru că nu ai specificat aceasta în enunțul tău, iar felul cum ai conceput textul lasă de dorit.
Hai, pa!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM din ce localitate sunt aceste licee/colegii? rolling on the floor

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!