| PerianuPaula99 a întrebat:

Buna cine stie sa rezolve probleme de genetica?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

GENETICA: este o ramura a biologiei care studiaza fenomenele si legile ereditarii si ale variabilitatii organismelor.Studiaza structura moleculara si functionala a genelor, comportamentul lor in contextul unei celule sau organism, modul de transmitere a caracterelor de la parinti la urmasi.Deci,doar geneticienii se ocupa de asa ceva,prin studii amanuntite de laborator(microscopice,tehnici cromatografice,difractii cu raze X, etc).
Deci, care e problema, pe care trebuie sa o rezolvam noi, cei ce citim imtrebarile voastre?

| PerianuPaula99 explică (pentru pietrean):

Ai copiiat o fraza de pe net am spus de ce am nevoie dar se pare ca nu intelegi.

| pietrean a răspuns (pentru PerianuPaula99):

"Cine stie sa REZOLVE probleme de genetica". Asta a fost intrebarea,la asta, ti-am raspuns!
La varsta mea, chiar pot intelege multe lucruri, te asigur si ceea ce nu stiu, ma informez(chiar si de pe net).

| DPaul a răspuns:

Te ajut eu happy. scrie problema sa vad daca mai imi amintesc happy

| PerianuPaula99 explică (pentru DPaul):

Nu este o anumita problema, nu am invatat inca genetica dar vreau sa invat pentru olimpiada.