| mihay_8367 a întrebat:

Clasa a VII-a este grea adica ce materii sunt mai grele mai ale mate si romana pentru. toti care au trecut prin clasa aceastalaughing FUNDA

Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

In clasa a VII a iti garantez ca nu e greu e doar mult. La fel imi era si mi-e frica si uite ca am trecut-o cu premiul I. Faci din nou ce ai facut in clasa a VI a doar ca inveti mult mai multe lucururi, cat mai noi si cat mai multe si sunt si usoare. asta depinde de cum o iei tu. La mate e cam greu cu algebra ca sunt multe calcule. chatterbox.La romana e frumos, foarte frumos mai ales daca nu ai o profesoara ca a mea care sa spuna intruna " Invatati, invatati. " chatterbox

So, nu-ti fie frica. e mult, dar nu e greu!winking. Si ti-am spus, asta depinde de tine nu de materii. Daca tu spui ca e greu chiar ca este, dar daca esti mai optimist nu o sa-ti fie greu.

O zi buna! Bafta in a VII a thumbs up

24 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Pai mie mi se parea greu la geometrie si la romana gramatica pentru ca trebuia sa analizam tot felul de propozitii, subiecte si predicate care nu ne ajuta in viata de zi cu zi pentru ca nu te intreaba nimeni care e regenta si subordonata sau la ce diateza e verbul X.

| Natashha a răspuns:

Clasa 8-a trece adesea cel mai repede din punct de vedere social...din punct de vedere al invataturii trece greu, pentru ca materia este grea si aglomerata: romana si matematica la care dai examen si conteza foarte mult la media de admitere la liceu! daca treci a 8-a bafta! happy

| criisz a răspuns:

Mie mi s-a parut grea si chimia, dar nimic nu e mai rau decat fizica si matematica.

| Deea a răspuns:

Si intrebarea pentru noi estee?

| Bailey a răspuns:

Pai nu e prea usor. La romana o sa fie foarte multe opere la care sa faci rezumate si mai multe. La fel si la matematica foarte multe exerxitii... anul acesta invatati si radicalul. sad La fizica va mai fi putin greu si la chimie, dar nu foarte.winking Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| RoXxy a răspuns:

Mie nu mi s-a parut niciodata grea romana.Dar matematica e dezastrulaughingE adevarat ca in clasa a7a sunt cele mai grele materii(chiar mai grele decat in a8a),dar nu te speriawinkingIn rest...mie mi s-au parut grele materiile cum ar fi mate, fizica si cam atatwinkingSucces!

| Sicmao a răspuns:

Am trecut clasa a 7a fără să pun întrebări penibile pe TPU.Ciao.

| DaReZon a răspuns:

Eu totmai am trecut de clasa a VII-a si nu a fost asa de grea. Doar la matematica trebuie sa prinzi geometria de la inceput si sa inveti toate definitiilewinking

| anonim57clx a răspuns:

Da e grea 2 corigente una la mate si una la geogra

Răspuns utilizator avertizat
| anducool a răspuns:

Stiu ca profesoara mea de matematica (ex diriginta mea) ne punea in fiecare ora sa invatam definitiile la geometrie si la sfarsitul fiecarei ore cu 10 minute inainte sa sune clopotelul ne asculta pe fiecare din 3 definitii si daca nu stiai o definitie ne punea sa scriem in caiet definitia aia de 50 de ori. Dar nimeni nu o baga in seamachatterbox. Dar e usor in clasa VII-a daca invetibig grin.

| Sabiina a răspuns:

Mie mi s`a parut a 7a destul de usoara. Chimia mi-a placut la nebunie.love struck. La mate si la germana a fost asa si asa, dar pana la urma m`am descurcat eu. Sper sa-ti placa.big grin:*

| marionettetolife a răspuns:

E cea mai usor an o sa vezi ca o sa iti placa si chimia e putin grea happy

| Elena010 a răspuns:

In clasa a 7-a matematica e naspa. Dar daca inveti nu intampini probleme. Noi vor fi educatia civica si chimia si atat parca thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este foarte greu, dar este mai mult de invatat.
la romana faci mai mult morfologie si sintaxa, dar trebuie sa intelegi foarte bine morfologia pentru ca in a-8-a nu o mai repeti(decat sintaxa)
la mate la algebra nu este greu daca esti atent,iar la geometrie o sa faci triunghiul,patratul,dreptunghiul, rombul si cercul mai mult, dar o sa ai niste formule de invatat la acestea+trigonometrie
in rest nu este greu... funda big grin?

| Jigsaw a răspuns:

A 7a? Nu-i asa greu.(Daca inveti)

| AlexandraPrincess a răspuns:

Matematica si Fizica cele mai grele
Iar chimia e foarte usoara.winking

| annahandball a răspuns:

Nu e f.greu. La romana ti se mai aduaga niste pronume groanice si la mate vine cercul cea mai naspa fg geometrica din lume laughing
In plus apare Chimia unde trebuie sa inv tot timpul.
Asta mi s-a parut mie cel mai naspa in aVII-a in rest a fost oke.

| troller2103 a răspuns:

`pff` nu e greu deloc`winking daca inveti si depinde si de profesori`! dar totul` e ok` daca invetii`! cel mai usor an scolar dion viata mea`:X:X

| xCat a răspuns:

Clasa a7a e super indiferent de materii.

| RukkyRukkya a răspuns:

Eu am trecut prin asta acum trec a VIIIstraight face si a fost nasol raaw mai ales matematica atatea cifre te incurcai in elelaughing) si ecuati aoleeuu nu vreau sa-mi mai aduc amintecrying dar acum o sa fie mai ale dqlaughing ca acum o sa am si latinalaughing)

| OanaAndreea16 a răspuns:

Amandoua sunt la fel. dar le poti face tu usoare daca inveti.
A 7a o sa te ajute mult pentru clasa a 8a la examen.
Fii atent la ore, si nu o sa ti se para nimic greu. :p

| Madalin_6177 a răspuns:

Este grea si chimia, dar daca inveti tabelul cu elemente este usor si cultura civica e mai complicatabig grin FUnda?

| bittza001 a răspuns:

E usor daca invetii!big grin
FUndablushing