| Tiby a întrebat:

E grea clasa a 8-a?
Ce materii sunt mai grele, mai stresante, etc?
Vreau sa va spuneti parerea in special despre romana si istorie, pentru ca pentru mine unul acestea sunt oribile.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Anonime a răspuns:

Pai eu am trecut acum a9-a si pot sa-ti spun cate ceva din experienta mea.In primul rand romana mi s-a parut foarte obositoare si chiar a fost mai grea fata de toti anii de gimnaziu, dar tot odata interesanta dupa parerea mea.O sa faci muuulta gramatica si ceva mai multa literatura, dar trage tare ca o sa ai mare nevoie la examen.Despre istorie,ce sa zic,a fost tare fascinanta,mai ales ca am facut istoria romanilor, si e chiar foarte frumoasa daca esti atent, in principiu daca esti atent in clasa repeti de 2 X acasa si gata lectie invatatawinking Stai linistit e usor pentru ca majoritatea lucrurilor le stiai.(Vlad tepes, mircea cel batran etc).Si mie mi s-a parut aiurea matematica, dar poate din pricina ca mie nu prea imi place.Bafta fundita?

1 răspuns:
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

La romana va fi dezastru daca nu le ai cu ea.mie mi-a fost extrem de usor, dar acum depinde.istoria va fi usoara.vei invata multe despre domnitorii tarii