| Aaanon a întrebat:

Credeti ca anul acesta o sa fie mai greu subiectul la bac la mate, m1, având în vedere că la olimpici nu a fost atât de ușor ca in anii trecuti si ca si la evaluarea națională s-au gândit să dea greut? Ma refer, nivelul de dificultate va fi undeva mai sus in acest an?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

La evaluare nationala nu a dat chiar asa de greu. Erau niste lucruri elementare. Cand am dat noi era mai nasol. Am avut si triunghi intr-un paralelipiped etc. Si noi am prins si naspa rau la romana.
O sa dea sa treaca toata lumea. Stai fara griji! Trebuie doar sa fii atenta! Mult succes!

2 răspunsuri:
| ΣηJΦY a răspuns:

Eu zic sa nu te iei dupa Anon31241212.Nu zic, s-ar putea si in generatia lui/ei sa se fi dat greu la Evaluarea Nationala, dar anul asta subiectele noastre au fost foarte grele avand in vedere ca doar 33% au reusit sa ia peste 5 la simulare, care a fost mult mai usoara.Asa faceam si eu inainte de examen, intrebam pe toata lumea daca se va da greu etc.Prin urmare, nu vreau sa te infricosez, vreau doar sa iti spun ca nu stii niciodata la ce sa te astepti si nu te mai poti baza pe statistici, subiecte de anul trecut etc, adica se poate da orice.Mult succes!