| kikirikikikiki a întrebat:

Cu Facultatea de Litere pot deveni profesoara de romana si mai ce?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si atat laughing

Serios acum, poti lucra in orice domeniu cu orice facultate daca te pliezi pe acel domeniu. Cu acele cunostinte de la Litere nu faci prea multe, nu are nevoie niciun angajator de oameni care sa stie literatura...
Daca tot mergi acolo, alege macar o limba straina sau si mai bine mergi la facultatea de limbi straine, astea chiar se cauta.

| kikirikikikiki explică (pentru Bondarel99):

Pai da, as vrea romana engleza nu romana simplu... De exemplu : ma pot face educatoare?

| Bondarel99 a răspuns (pentru kikirikikikiki):

Nu, trebuie sa fi facut un liceu pedagogic sau facultate de pedagogie.
De ce engleza? Toata lumea stie engleza, de ce ti-ai pierde 3 ani din viata ca sa inveti numai literatura engleza? E doar un sfat, decizia e a ta, dar stii cum e tara asta, mai bine sa faci ceva care sa iti poata aduce un venit ok.

| alina2k18 a răspuns (pentru kikirikikikiki):

Faci modulul pedagogic in facultate si poti deveni si profesorwinking.

| Docmiau a răspuns:

PR, HR, personal consular/diplomatic, coorporatist, board member în multinaționale, secretar şef, departamente ce necesită limba străină, traducător, cadru didactic, speaker, mentor.

| Justme1997 a răspuns (pentru Docmiau):

Tocmai ce am absolvit facultatea asta și mă întrebam ce pot să mă fac în afară de profă, deci mersi happy