| AdaLeo a întrebat:

Cui se adreseaza; Alteta Sa, Preafericirea Sa,Maiestatea Sa,Preasfintia Sa,Sfintia Sa, Excelenta Sa,Eminenta Sa?
Am aici cuvintel, dar trebuie sa le asociez ( unele formule mi se par sinonime, deci nu stiu exact diferenta ); suverani, monarhi / inaltii demnitari / papa / preoti / patriarhi / familii domnitoare / demnitarii Bisericii catolice / direcori de institutii / demnitarii Bisericii ortodoxe.
Funda! Merci ^^

2 răspunsuri:
| AdaLeo explică:

Stiu asta, dar imi trebuia la fiecare in parte asa cum trebuie. Deja stiu cum tebuia, dar daca si altii ar raspunde si ar fi corect, le-as da Funda. In caz ca esti,, the only one,,, ti-o dau tie.

| ecateryn a răspuns:

Alteta Sa, Preafericirea Sa,Maiestatea Sa,Preasfintia Sa,Sfintia Sa, Excelenta Sa, Eminenta Sa se adreseaza de obicei unor regi, imparati, presedinti sau Papei, preotului etc