| Alexandra_Mihaela_1998 a întrebat:

cum pun animatii pe powerpoint...de ex. o animatie de pe site-ul asta: http://www.all-creatures.org/anan/index.html funda:)

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Elementele grafice in miscare pe care le vrei se numesc GIF-uri. Ele pot fi atasate in Power Point pentru a crea efecte speciale in prezentare. Gif-uri gasesti pe Google sau pe alte site-uri care le gazduiesc, grupate uneori dupa anumite categorii.
Se salveaza in calculator cu click dreapta si "Save as..." si se pun pe slide-uri ca orice poza, doar ca vor fi in miscare.