| Floaredelotus3 a întrebat:

Buna! Daca am depus la facultate cererea de restituire a taxei de inmnatriculare(cand am fost sa confirm locul, am platit 20% din taxa de inmatriculare pentru ca eram la taxa, iar apoi am picat la fara taxa), iar acum imi retrag dosarul de studii, credeti ca voi mai primi banii aceia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal si legal ar trebui sa-i primesti, nu ti-au prestat nici un serviciu daca te-ai retras.
Noi n-avem de unde sti regulamentul facultatii respective, asa ca intereseaza-te acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să îi primești. Fă cerere de restituire.

| Ariana131 a răspuns:

Dacă nu ai participat la nici un curs vei primi banii, dacă ai participat la jumătate din cursuri primești jumătate din bani, dacă ai participat mai mult de jumătate nu mai primești nimic. Asa e la facultate la mine, acum nu știu dacă asa e peste tot, dar asa ar fi normalhappy

| SunsetTrance a răspuns:

Banii dati la stat raman dati

e ca si cum ai zice ca dai la pacanele, nu castigi, si iti mai si vrei banii dati inapoi