| Numai98356 a întrebat:

A fost cineva la taxa si dupa aceea a intrat la buget? Cum se procedeaza cu cererea de restituire a taxei?

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Buna! Daca nimic nu s-a schimbat, atunci de la taxa la buget se trece in functie de note, nu trebuie sa ai restante, iar taxa nu se mai recupereaza, asta deja dupa primul an! La inceput de facultate ti se restituie taxa, daca cineva s-a retras si ai urmat tu, altfel nu! Apoi trebuie mereu sa inveti bine fiindca poti oscila, adica un an fara taxa (ai notele cele mai bune, fara restante etc.), apoi la cu taxa (daca ai primit note mici si ai restante!). Alte conditii nu mai stiu insa la Secretariat poti intreba si te lamuresc fetele fiindca depinde de: universitate, facultate, judet etc. Sunt chestii care se hotarasc in Senatul Universitar! Mult noroc!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Caro34):

Cred ca ea se referea la faptul ca acum la admitere a intrat la taxa si dupa ce s-au mai retras altii ea a trecut la buget. In cazul asta se restituie taxa, trebuie doar mers la secretariat si o sa spuna secretara exact ce ai de facut.

| Numai98356 explică (pentru Caro34):

Dar nu mai treuie sa mai confirm inca o data, daca am trecut la alta specializare, in urma repartizarii, nu?