| anonim_4396 a întrebat:

daca am scris azi la examen la ex 2 subiectul I ca virgula desparte 2 parti de propozitie, in loc sa spun ca este subst in cazul vocativ...imi puncteaza ceva? Sau nimic? straight face

12 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu cred.

| Ramonaaaa a răspuns:

Pai thinking Trebuia sa zici ca virgula 'izoleaza'.
Cred ca o sa iti dea o sutime sau doua.

| BruneTTe a răspuns:

Te referi la asta : "Buna seara, bunica draga."?
Nu cred ca-ti puncteaza...

| Lala20 a răspuns:

Eu am scris ca desparte interjectia.mare prostie.asa ciuda mi-e ca am incurcat interj. cu sub. in V... sper sa ne dea ceva, adica eu am mai scris doua chestii deci sper la 3p macar.

| Emma_5696 a răspuns:

Nu cred ca o sa puncteze ceva. sau daca e iti sau 1, 2 puncte (pana la 100)

| Carrie a răspuns:

E subst in cazul vocativ

| Adriana_5358 a răspuns:

Nu o sa-ti puncteze...pentru ca este gresitbig grin

| loock a răspuns:

Probbil ca o sa-ti depuncteze pentru ca nu are legatur chestia ''doua parti de propozitie cu ''un substantiv''(bunica) acesta fiind in cazul vocativ...cred ca sta era corect eu asa am scris

| Duffy_1772 a răspuns:

Eu am scris ca separa o constructie in vocativ

| negoalex a răspuns:

S-a afist bremul? ca la mine la scoala nu l-au pus

| claudia960 a răspuns:

Nimic !

| by_8394 a răspuns:

Eu am scria ca marcheaza vorbirea directa cu rolul de a face o pauza in comunicare... oare imi puncteaza ceva?