| Gigel1740 a întrebat:

Bună! Dacă mi se anulează o lucrare de la Evaluarea Natională, ce pot să fac? Iau nota 1 sau nicio notă? Mai pot da contestație?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru ce sa ti se anuleze lucrarea? Cauta sa nu ajungi in acel scenariu de la bun inceput.Chiar nu este atat de greu sa urmezi niste reguli astfel incat sa dai evaluarea in mod corect ca toata lumea.Mai aveti si simulari tocmai ca sa va obisnuiti cu procedura, nu numai pentru a afla nivelul la care sunteti. Daca accepti din start acest scenariu negativ si te gandesti la ce se intampla, ce rezolvi? Da-ti silinta sa nu se intample.Succes!

| Cerry a răspuns:

Buna! Nu te îngrijora in cazul anularii sau amânări unei Evaluări Naționale nu se punctează nimic și nu vei lua absolut nicio nota!
Sper ca ți-am fost de ajutor!?