| fshfahydfts a întrebat:

Daca pe primul semestru am 4, iar pe al doilea 5 si ceva, raman corigenta?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod sigur, ramai.

| sierra1 a răspuns:

Daca semestrul 2 ai sub 5.5 da, ai o problema la toamna

| fshfahydfts explică (pentru sierra1):

Mie imi iese 5.50. Se mai rotunjeste?

| sierra1 a răspuns (pentru fshfahydfts):

Felicitari, ai trecut clasa

| Lioana a răspuns:

Ai nevoie acum de cel putin media 6 la acea materie ca sa nu ramai corigenta. Daca media e minim 5, 5 s-ar putea sa-ti incheie semestrul cu 6 dar daca e mai putin trebuie sa te zbati sa mai iei o nota care sa-ti ridice media.

| Mieeez666 a răspuns:

Probabil da. Iti trebuie minim un 6 ca sa treci cu 4 pe primul semestru. Media anuala nu se rotunjeste.

| Ch0co a răspuns:

Cu 5 si 4 ramai pentru ca iti da media anuala 4.5 si iti trebuie 5.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Dap

| Nicknamenone02 a răspuns:

1.da, rămâi
2.e rușinos total sa fii fata si sa ramai corigentă

| Larisadia a răspuns:

Trebuie sa ai minim 5 media intre cele doua semestre ca sa treci.bafta

| AndYSdS a răspuns:

Rămâi daca ai pe primul 4 pe al doilea sem ai nev de 6 minim ca sa treci

| RaluBebe25 a răspuns:

Iti trebuie pe al doilea minim 6 ca sa treci, ca media ta sa iasa 5