| anonim_4396 a întrebat:

Daca ramai corijent la o materie ( ex : mate ), vii in vara sa dai corijenta... mai exact iti da un test sau ceva?

Si o alta intrebare laughing in caz ca nu stii nimic nici atunci ce se intampla? straight face repeti anul? straight face
Funda!

Răspuns Câştigător
| allstar06 a răspuns:

Da. Daca ramai corigent la o materie, trebuie sa mergi in august la corigenta si sa dai un test, pe care trebuie sa il iei. Daca nu il poti lua, repeti anul (rar se intampla sa lase repetent pe cineva). Mai poti ramane repetent si daca ramai corigent la 3 materii happy atunci ramai direct, fara a mai avea sansa de a da vreun test pentru a trece.

4 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Îti zice profesoara ce să înveţi şi da, îti dă un test.
Dacă nu ştii nimic, o mai dai o data. Dacă nici aşa, da, sunt şanse să repeţi anul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Iti da un test din toata materia si daca nu stii nici atunci, ramai repetent.

| MisFit20 a răspuns:

Da, vei da un test in vara, pe care trebuie sa-l treci cu 5. Daca nu il treci repeti anul. E chiar asa greu sa treci la toate materiile?

| trance04 a răspuns:

Incearca