| Andrei1332 a întrebat:

Salut.Daca rămân corijent la o materie in semestrul 2 dar in semestrul 1 am promovat, trebuie sa ma duc vara la aia sa dau corijența?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Pai daca pe sem 2 ai 4 de exemplu media, pe sem 1 ai 5 se face media celor 2 si da 4, 5. Daca se rotunjeste nu mai stiu asta. Intreaba si tu un profesor daca se rotunjeste. Baftawinking!

| Andrei1332 explică (pentru Celcestietot):

Ar fi foarte bine o sa o întreb maine pe diriginta

| Celcestietot a răspuns (pentru Andrei1332):

Ok, sper sa nu ramai corijentwinking.

6 răspunsuri:
| Iisus2002 a răspuns:

Dacă ai 6 pe primul și 4 pe al doilea nu dai corigență că media anuală e 5 problema e in cazul in care ai 5 pe primul și 4 pe al doilea media anuală e 4.50 așa că va trebui sa dai examen de corigență la care trebuie sa iei 5 pentru a trece clasa la respectiva materie media anuală NU SE ROTUNJEȘTE sper că ți am fost de ajutor și spor la învățat să reușești să treci

| Andrei1332 explică:

Nam mai belito ca am învățat ieri toată ziua si am luat 5

| Andreiw4eytghujyg7tfrs543wdyhujb a răspuns:

Daca media finala e mai mica de 5 dai corigenta

| Dragoswin33 a răspuns:

Depindw cu cat ai promovat in primul daca ai 6 si pe 2 ai 4 nu dai ckrigenta