| Giu04 a întrebat:

Buna! Dacă termin PIPP pedagogia învățământului primar si preșcolar știți cumva dacă pot sa devin consilier psihologi?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Din ce stiu, trebuie sa faci o facultate de psihologie pentru a fi psiholog in scoli. Daca vrei sa faci psihoterapie si in afara scolii, mai ai nevoie si de master plus inca 2-3 ani de practica sub un indrumator.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Îți trebuie licență în psihologie, eventual și masterat în psihologie.