| trofinvladut a întrebat:

Buna,de curand am intrat la liceul Gheorghe Asachi Botosani la Matematica Informatica si imi este destul de greu cu Matematica, asa ca vreau sa ma transfer la alt profil sau liceu.
Mie imi place mult domeniul tehnic, vroiam sa merg la mecanica.
Voi ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Ar cam trebui sa te gandesti bine ca alt fel vei schimba n profile de liceu pe acelasi motiv.
O intrebare de ce te-ai dus la mate-info daca nu-i poti face fata? De ce n-ai mers la mecanica din prima?
Gandeste-te bine daca ai putea sa-i faci fata, la domeniul in care vrei sa te axezi, la ceia ce-ti place...

| trofinvladut explică (pentru zurick):

Nu am mers la mecanica din prima deoarece ai mei credeau ca nu o sa ma tin de carte acolo si nu o sa iau bacul.Imi place mult mecanica si am planuri de viitor cu ea.

2 răspunsuri:
| cupydo0n a răspuns:

Mate - info este greu, cel mai greu dupa parerea mea dar o sa te alegi cu ceva cand termini. La mecanica este mai usor dar mecanici sunt multi si o sa iti fie greu sa iti gasesti ceva de munca doar daca nu vrei sa iti deschizi chiar tu o afacere.
Mecanica ca si meserie se fura in mare parte dar matematica nu o poti fura.
Gandeste-te bine inainte sa faci ceva.

Sper sa te ajute raspunsul.
O zi buna.