| MonicaHaitasu a întrebat:

De curând am intrat la un liceu economic - profilul comerţ. Imi puteţi spune cam ce materii voi avea în aceşti ani? ( cei 4 de liceu ). Ne vor scoate vreo materie?
Mulţumesc

Răspuns Câştigător
| Biir a răspuns:

Ca materii de specialitate o sa ai: in clasa. aXI-a: Patrimoniul unitatii economice(contabiliate), organizarea unitatii economice, studiul calitatii produselor si serviciilor.
Cls aX-a: contabilitate, comunicare profesionala, protectia consumatorului si a mediului.
Cls a XI-a: Receptia marfurilor, contracte economice, studiul marfurilor alimentare, planificare operationala, marketing.
Cls aXII-a: Marketing, Studiul produselor nealimentare, gestiunea stocurilor, extinderea afacerii prin comert modern.
Mate o sa faci m2, care e mai usor. In clasele a 9a si a10a o sa dai teze la engleza. un a11-a si a12-a o sa dai la economie respectiv economie aplicata. Din clasa a11-a o sa se scoata fizica, chimia, biologia. Este un profil frumos, mult succes!happy

3 răspunsuri:
| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Materii:
romana
matematica
franceza
engleza
chimie
istorie
biologie
religie
muzica
fizica
geografie
tic
ed. antreprnoriala
ed. fizica
specialitate
logica si psihologie - clasa a IX-a/ a X-a.
Succes la liceu!

| cryystyy a răspuns:

Ai putea sa imi raspunzi la urmatoarea intrebare?
de ce ai vrut sa intri pe profilul comert ca si eu sunt si nu stiu daca sa ma transfer sau nu?

| Charlotte02 a răspuns:

Eu sunt la liceu economic, o sa iti spun ce fac eu in plus, nu stiu daca se va potrivi cu ce vei face tu, eu sunt la contabilitate.Fac acele module care se schimba de la an la an: organizarea unitatii economice, patrimoniul unitatii si calitatea produselor si a serviciilor in clasa a9a,intr-a10a am avut contabilitate, comunicare profesionala si protectia consumatorului, si acum voi trece intr-a11a,am inteles ca o sa am economie, contabilitate si inca ceva.in clasa a9a am facut logica, a10a psihologie, a11a filosofie, a12a nu stiu ce o sa mai bage happy dintr-a 11a nu se mai face chimie, biologie, fizica.Matematica este M2 si e foarte usurica.Iar engleza si franceza vor fi module din clasa a11a,adica se va incheia medie anuala.Repet ca nu stiu sigur daca va fi la fel la tine.Presupun ca va fi asemanator :d