| ddd23 a întrebat:

Îmi poate spune cineva ce materii fac, la ce dau teza si bac dacă am intrat într-un liceu economic, cu profilul "comerț"?
Vă rog mult!

2 răspunsuri:
| saddyes a răspuns:

Hei! Si eu am intrat la acelasi profil insa nu am asa multe informatii.Mi se pare ca se face matematica M2, si normal ca dam bac la ea, dam bacul si la romana, cred ca si la o limba straina si va trebui sa alegem intre geografie si economie. De asemenea am auzit ca se face multa mate.

| mars009 a răspuns:

Hei, bacul il vei da la romana, matematica m2 si proba a 3a la alegere: geografie, logica, economie(daca nu ma insel). Iti recomand sa te gandesti de pe acum la proba a 3a, pentru ca materia de logica o vei face in clasa a9a. Si e mult mai usor de digerat. Dar daca esti bun/a la geografie nu ezita.
Tho, o sa faci multe module in principiu, fizic, chimie si biologie doar pana in clasa a10a. Sunt aceleasi materii ca in gimnaziu, doar putin mai diversificate cum ar fi: merceologie, inveti despre consumatori, produse, samd.

Întrebări recente