| carliontzi a întrebat:

am o mare problema. M-am epilat acasa singura pe maini cu benzi de ceara rece de la Farmec. Mi-au iesit mici cosuri si pete rosii. Ce pot sa fac sa imi treaca mai repede mai ales ca o sa vina si caldura acum...

Răspuns Câştigător
| love_1617 a răspuns:

Primul pas e sa nu te sperii. daca e prima data e normal pentru ca pielea nu a reactioat asa cum te asteptai...dar nu e mare lucru poti sa te dai cu o crema calmanta sau revigoranta ...cati ani ai?

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Dupa ce te epilezi INTOTDEAUNA sa te dai cu crema dupa epilare, vezi ca e un balsam dupa epilare Farmec, e vreo 7 lei, il gasesti la orice farmacia, dar mai bine du-te la Dona sau Sensiblu ca aia mai au consultanti dermatocosmetici si poate stiu mai bine ce si cum dar crede-ma ca balsamul farmec e bun, te poti da de mai multe ori pe zi si trece stai linistita.
Si scuza-ma ca iti spun dar esti fata, intreaba si tu in stg si in dreapta inainte sa faci ceva cu corpul tau.
Bafta!

| barbiedoll_2931 a răspuns:

Ai facut o prostie f mare dar poti sa iti dai cu o crema speciala pentru iritatzii si iti trece in maxim cateva zile daca o folosesti de 2-3 ori pe zi

| cnaibig a răspuns:

Daca inca nu ti-au trecut parerea mea e as te duci la dermatolog.