| anonim_4396 a întrebat:

Buna
De exemplu la examen daca imi pica sa fac o comunere in care sa demonstrez ca textul dat este sa zicem.un pastel sau doina, balada etc.
In acea compunere trebuie neaparat sa folosesc si conectori? ( un prim argument, alt argument, dupa parerea mea, etc )
Adica daca nu folosesc imi scade ceva? ca in cerintele de la exercitiu nu precizeaza folosirea conectorilor thinking
Funda

3 răspunsuri:
| anutza6117 a răspuns:

Trebuie sa scrii intai definitia (este balada pentru ca ). definitia trebuie sa fie legata si de text(daca in def scrie are personaje tu scrii personajele sunthappyapoi parerea ta

| RobertVali111 a răspuns:

Nu, nu este obligatoriu sa folosesti conectori.

| anim3lov3r a răspuns:

Da, trebuie folositi si conectorii, avand in vedere ca trebuie sa demonstrezi ceva, iar pentru asta ai nevoie de argumente cu care sa sustii.