| anonim_4396 a întrebat:

Din ce materie se da examen de admitre la Asistent Generalist? Am auzit ca din Biologie.dar nu sunt sigur. Si daca e din Biologie din ce mai exact?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mda, modalitatea de admitere şi Tematica diferă de la facultate la facultate...

"Discipline de concurs de admitere 2015 :
Pentru programele de studii: Moaşe (240 credite), Asistenţă medicală generală (240 credite), Balneo-fiziokinetoterapie şi recuperare (180 credite), respectiv Tehnică dentară (180 credite) test grila cu 50 de intrebari din:
Biologie (Anatomia si fiziologia omului) - clasa a XI-a (50 întrebări)
La redactarea testelor grilă se au în vedere toate manualele alternative agreate de Ministerul Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice, dar candidatii sunt rugaţi să consulte tematica şi bibliografia fiecărei discipline de concurs." - SURSA :
http://www.umfcv.ro/admitere-discipline-concurs

Vezi şi Tematica la linkul oficial :
http://www.umfcv.ro/admitere-tematica

O seară frumoasă!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

De asemenea, NU ai precizat dacă te referi la admitere la Facultate sau la Şcoală Postliceală!

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!

| xunshu a răspuns (pentru bursuc001):

Buna. Credeam ca admiterea e la fel peste tot. laughing In Craiova vreau sa dau la Facultate.

| bursuc001 a răspuns (pentru xunshu):

Mda, modalitatea de admitere şi Tematica diferă de la facultate la facultate...

"Discipline de concurs de admitere 2015 :
Pentru programele de studii: Moaşe (240 credite), Asistenţă medicală generală (240 credite), Balneo-fiziokinetoterapie şi recuperare (180 credite), respectiv Tehnică dentară (180 credite) test grila cu 50 de intrebari din:
Biologie (Anatomia si fiziologia omului) - clasa a XI-a (50 întrebări)
La redactarea testelor grilă se au în vedere toate manualele alternative agreate de Ministerul Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice, dar candidatii sunt rugaţi să consulte tematica şi bibliografia fiecărei discipline de concurs." - SURSA :
http://www.umfcv.ro/admitere-discipline-concurs

Vezi şi Tematica la linkul oficial :
http://www.umfcv.ro/admitere-tematica

O seară frumoasă!

| Bogdanovici_Alina_1998 a răspuns:

Biologie ( clasa aXIa ) + Chimie organica ( clasa aXa si clasa a XIa ). Toată cartea de biologie portocalie de la corint in afara de teme si aplicații parca.