| Anonima163333 a întrebat:

Buna!
Din ce materii se da Evaluarea Nationala si cand va fi aceasta?
Am uitat sa precizez ca sunt clasa a VI-a
Ofer FUNDA celui mai bun raspunshee hee)

P.S

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Tu o sa dai Evaluarea Nationala prin 2021, in 2021 Evaluarea Nationala o sa se schimbe, o sa dai la Romana, Matematica, Informatica si Engleza sau Franceza (probabil si din Biologie) insa nu stiu daca chiar asa o sa ramana, fiindca ministrii se schimba ca pe sosete aici in Romania si fiecare vin cu alte idei care mai de care mai ''geniale'', deci daca nu o sa se schimbe nimic din astea o sa dai.

2 răspunsuri:
| Hdyxfwfb a răspuns:

Buna! Acum câteva ore s-a aprobat o lege care spune că programul evaluării a fost schimbat PS:și eu sunt tot clasa 7 iar acum 10 minute am aflat și eu. Nu pot să îți dau mai multe detalii deoarece nici eu nu știu prea multe

| Pandele2k20 a răspuns:

Evaluarea Nationala se da la:
-Romana
-Mate
-Bio
-Fizica
Cel putin, eu acum 3 ani la aceste materii le.am dat, stiu ca au un punctaj diferit...adica nu sunt pe note, in functie de cate raspunsuri corecte sunt!