| elena5stefania a întrebat:

Buna din nou! cu ce medie se intra la bio-chimie? cate ore de mate fac pe saptamana? ce materii sunt?

Răspuns Câştigător
| Danitzu a răspuns:

Pai depinde in ce liceu vrei sa intri.Eu sunt la bio chimie si stiu ca cea mai mica medie a fost 8, 16, dar acum mediile de admitere la aceasta filiela au mai scazut, dar nu te baza pe asta pentru ca pot fi persoane care vor sa intre la acest profil si sa aiba medii mari de peste 9-9, 5.Se fac 4 ore de matematica pe saptamana, 4 de romana, 3 de fizica, 2 de biologie si 2 de chimie...Acestea sunt cele mai importante, pe langa mai ai engleza si franceza care sunt tot 2 ore, sport 2 si asa mai departe... Teza dai la 4 materii:matematica, romana si ai la alegere 2 din cele 3(biologie, chimie sau fizica).

Mult succes si sper sa-ti placa acest profil`happy

3 răspunsuri:
| Danitzu a răspuns:

Pai depinde in ce liceu vrei sa intri.Eu sunt la bio chimie si stiu ca cea mai mica medie a fost 8,16,dar acum mediile de admitere la aceasta filiela au mai scazut,dar nu te baza pe asta pentru ca pot fi persoane care vor sa intre la acest profil si sa aiba medii mari de peste 9-9,5.Se fac 4 ore de matematica pe saptamana,4 de romana,3 de fizica,2 de biologie si 2 de chimie...Acestea sunt cele mai importante,pe langa mai ai engleza si franceza care sunt tot 2 ore,sport 2 si asa mai departe...Teza dai la 4 materii:matematica,romana si ai la alegere 2 din cele 3(biologie,chimie sau fizica).

Mult succes si sper sa-ti placa acest profil`happy

| Georgiana21 a răspuns:

Depinde de liceu cu ce medie intri.
Iar în legătură cu matematica, sunt 4 ore pe săptămână, biologie 2, chimie 2, fizică (nu-mi aduc aminte bine) 2 ore, română 4, informatică, tic, logică, engleză, franceză, muzică, desen, istorie, geografie, sportul.Cam atât, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna din nou! cu ce medie se intra la liceul militar