| AlinaMihaela1506 a întrebat:

Buna dragilor! Ce tutoriale/carti imi recomandati ca sa invat si eu 'putina' programare? Am intrat la facultate si nu vreau sa fiu chiar asa bata. Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| MidnightR a răspuns:

Incearca la w3schools.com,sunt tutoriale despre tot.
Sunt multe carti bune de programare, cele mai bun sunt in engleza insa si pretul e cam mare.
Btw, pot sa intreb la ce facultate ai intrat ^^?

| MidnightR a răspuns (pentru MidnightR):

Vad ca esti din Craiova.Ai intrat la Automatica?

| AlinaMihaela1506 explică (pentru MidnightR):

Da. Automatica Craiova

| AlinaMihaela1506 explică (pentru MidnightR):

Si cele in engleza, nu sunt traduse si in romana? happy

| MidnightR a răspuns (pentru AlinaMihaela1506):

Bun.Acolo am intrat si eu.
Ce am gasit eu era strict in engleza si cam scumpe fata de cele in romana.
Daca nu stii chiar nimic legat de informatica, cauta sa inveti despre algoritmi prima data.
Aia sunt baza.

| AlinaMihaela1506 explică (pentru MidnightR):

Https://www.facebook.com/alina.mihaela06 facebook-ul meu. Daca vrei sa mai vorbim trimite-mi un mesaj in privat si iti trimit eu cerere ca nu accept la necunoscuti.

| Suomynore a răspuns:

Https://www.codecademy.com/learn trebuie sa iti faci cont, ma gandesc ca stii cum