| Yoooy a întrebat:

Buna dragilor.La mine in liceu sa infiintat un profil profesional pentru fete nou "Hairstylist".Eu sunt in clasa a 10 acum. Avand in vedere ca ei sunt prima generatie a-si putea sa ma m la anul acolo?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Drăguța, tu la anul vei fi a 11-a, ei vor fi a 10-a. Nu te teme, nu vor învăța absolut nimic care să le folosească în viață, cum poate nici tu, cum nici eu nu am făcut-o. Mă refer la partea practică. Teorie știm toți. Dacă vrei să schimbi profilul, îți urez succes! Caută un profil filo, e cel mai ușor de trecut la BAC. Pe legea actuală, desigur, în 3 ani Dumnezeu știe ce mai apare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să te "muţi" la acea specializare dacă ei sunt cu un an ( şcolar ) mai "mici" decât tine happy
La anul tu vei fi clasa a 11-a, iar ei vor fi clasa a 10-a; deci, NU te poţi muta din clasa a 11-a într-a 10-a.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu nu vei putea face asta. Va trebui sa incepi de la inceput. Dar cred ca cel mai bine ar fi sa incepi un curs separat in acest domeniu. Asa vei obtine si o diploma ca ai terminat un astfel de curs si te va ajuta mai mult cand vei fi angajat in domeniu.

O zi buna

| Deliiiia a răspuns:

Nu, ar trebui sa repeti anul. Dar stai linistita, poti face un curs de hairstyle dupa terminarea liceului.