| Linca_Sorina_1996 a întrebat:

E cineva de pe aici in clasa a IX- a la liceu pedagogic, profil educatori-invatatoare? Daca da, ma puteti ajuta si pe mine cu romanele pe care le vom studia anul acesta la limba romana? Mersi mult! happy

7 răspunsuri:
| Anonimaaaxgar a răspuns:

Eu sunt la peda și nu mi place deloc. În legătură cu romanele:Mara, Viața la țară, Maitreyi și ceva cu un joc

| Yurisa a răspuns (pentru Anonimaaaxgar):

Alea nici macar nu sunt pentru bac

| Anonimaaaxgar a răspuns (pentru Yurisa):

Păi nu sunt dar i-am spus ce se face în clasa 9 a pentru că asta a cerut în întrebare?‍♀️

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Apropo,la ce liceu ești că îmi pari cunoscută după nume adică am și eu o colega cu numele ăsta

| Yurisa a răspuns (pentru Anonimaaaxgar):

Am terminat liceul acum ceva timp, deci nu cred ca sunt colega ta laughing
Lecturile alea de obicei le alege profesorul dar, Mircea Eliade nu e autor canonic. sad Sincera sa fiu lecturile din clasa a9-a sunt cam inutile si nu se dau la bac. Te familiarizezi mai mult cu temele (adolescenta, joc si joaca, familia, iubirea). Depinde ce vrea profesorul sa va predea la clasa. Daca vei cauta pe net o sa vezi ca e o lista foarte lunga, ei bine, nu le vei face pee toate, ci doar cateva.

| Anonimaaaxgar a răspuns (pentru Yurisa):

Eu spuneam la ce liceu e fata care a pus întrebarea pentru că am și eu o colega pe care o cheamă Linca Sorina

| Yurisa a răspuns (pentru Anonimaaaxgar):

A scuze laughing mie mi-a aparut notificare si credeam ca mi-ai raspuns mie. Scuze! big grin