| Miky a întrebat:

eu daca sunt al profil mate -info o sa dau bacul diferit la matematica de cei de al alte profile cum ar fi stintele naturi, industrie alimentara...etc

vreau doar sa stiu daca o sa fie mai greu pentru ca eu am auzit ca o sa dau M1 iar ceilalti M2 (mai usor)

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Trebuie să înveți matematică nu să te gândești la un Bac ușor la Matematică.

| MMihai a răspuns:

Am scris unei fete despre formarea definirilor în matematică și științe, i-am scris și prostii, dar nu am chef să copiez totul, citește de i-am scris despre formarea definirilor cu gen proxim și diferență specifică, dar nu mai învăța și pe alții!
http://www.tpu.ro/......tc-acuma/_

| AdelinaC a răspuns:

Ecristinamc se da si bio la bac la mate-info pentru ca ai de ales intre info, bio, chimie si fizica si iti poti alege bio fara probleme.Trebuie sa iei peste 5 la fiecare proba de bac, iar media lor sa iti dea minim 6.

Da, Miky, tu vei da M1 la bac(este mai greu decat M2),romana(aceeasi dificultate cu cei de la filo),engleza(dar daca dai examenul Cambridge si il iei scapi de proba asta),competente la romana(unde se da o proba orala) si info(un fel de competente digitale,pe calculator dar daca dai examenul ECDL in timpul liceului scapi de competentele digitale),apoi o sa mai ai o proba, unde va trebui sa alegi intre chimie(ai de ales intre organica si anorganica), info(alegi intre clasele 9-10 sau 11-12),fizica(aici nu stiu) si bio(alegi intre clasele 9-10 sau 11-12)

| Tera a răspuns:

Da asa este la tine la matematica este mai greu deoarece tu spre deosebire de alte profiile faci mai multa matematica, dar asa este la toate profiilele la stiinte sociale se da mai greu la romana, la stiintele naturi se da mai greu la chimie/biologie etc.

| PrecioussGirl a răspuns:

Pei profilul mate info se bazeaza pe matematica. si in comparatie cu alte profile aici se face matematica cea mai grea adica M1. si la bac m1 dai adica cea mai grea matematica. dar nu te speria, cu putin efort o sa fie bine.

| Scândură a răspuns:

Buna! Da, tu vei da M1 la Mi, care ste mai greu decat M2 de la stiintele naturii! Insa eu zic ca mate-info merita mai mult decat Sn, a colo sunt si eu!
Cauta pe internet subiectele de anul acesta de la bac la M1 si M2!
Nu-ti face griji, vom invata si vom lua note mari la bac! Nu are cum sa fie asa de greu!

| ecristinamc a răspuns:

Normal si asta datorita faptului ca tu faci mai multa matematica decat ei, mai patrunzatoare(detaliata)si ai si mai multe ore de matematica.Eu sunt la stiinte ale naturii si dau m2 la matematica.DOAR cei de la mate-info si mate-info bilingv dau M1 la bac, restul care sunt la ramura reala dar alte profile(mate-fizica, bio-chimie) precum si electrica sau altele dau M2.Cei de la profil UMan precum sociale, filologie nu dau bac la matematica. Sper ca ti-am putut fi de folos.
Numai bine!

| ecristinamc a răspuns:

XBriliant,nu stii absolut nimicstraight face
Cum adica la mate-info sa dea bac la biologie? Tu nu gandesti? Asta in primul' rand.La mate-info da bac la mate.info,romana si o limba straina.
Si 2 la mana.media minima de trecere e 5 nu 6.si nu conteaza media.Pentru a trece bacu' trebuie sa iei minim 5 la fiecare proba.Mai bine nu raspundeai.

| dentartes a răspuns:

Da asa e. o sa dai M1

| Pilotu a răspuns:

Si eu am terminat acelasi profil si iti spun ca o sa dai M1 in timp ce restul o sa dea M2 sau M4

| andrey96u a răspuns:

Si eu sunt la mate -info, la inceput o sa fie greu dar daca o sa inveti o sa fie usor.nu te lasa pe tanjala! dai add la idul; andreiursache96 si mai vb! bine?

| xReminisce a răspuns:

Daca esti la matematica informatica o sa iti dea foarte greu la matematica. pe langa matematica o sa mai dai la romana, engleza si biologie. In Gheorghe Asachi majoritatea la matematica au picat decat 3 elevi din tot liceu au luat bacu cu media minima [ adica 6].

funda?big grin

| flor1ana a răspuns:

Si eu am fost la mate-info. Si da... subiectele sunt mai grele, da, vei avea M1. Dar nu e asa greu precum crezi, vei vedea ca totul va fi bine happy