| JomelaMaya a întrebat:

Eu sunt din Maramures si am terminat clasa a 8-a. Am media de admitere la liceu 9, 92 si as vrea sa merg in Baia Mare. Voi care liceu ziceti sa-l aleg: Vasile Lucaciu sau Gheorghe Sincai? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

La ambele e cam la fel de bine acum, desi in trecut Sincai era mult mai bun. Unii zic ca Lucaciu e mai bun in prezent. Dar Sincai are prestigiu mai mare totusi.

| JomelaMaya explică (pentru sublime89):

Multumesc mult. Multi zic a la Sincai e prea greu, profa de romana si de ed. fizică ziceau : „ Copii care merg la Sincai nu mai au copilarie "... si blah, blah, blah-uri din astea totusi eu m-am ggandit sa pun Lucaciu primul... big grin.

| sublime89 a răspuns (pentru JomelaMaya):

Nu cred ca-i chiar asa greu la Sincai, dar la Lucaciu e foarte bine. Poti sa-l pui primul linistita. big grin

| JomelaMaya explică (pentru sublime89):

Ok mersi mult :*