| AndreeaAlinaBadea a întrebat:

Buna,

Imi doresc sa fac o schimbare profesionala si sa ma indrept spre profesia de Educator. Pentru aceasta, vreau sa urmez cursurile de conversie profesionala din cadrul facultatii Stiintele Educatiei -UNIBUC, insa nu stiu daca este necesar sa lucrez in sfera didactica.
Am absolvit programul de licenta Filologie Engleza-Germana in cadrul facultatii de Limbi si Literaturi Straine - UNIBUC, iar in timpul studiilor am urmat modulul psihopedagogic.
Mentionez ca nu am lucrat in domeniu. Domeniul in care activez este cel de Resurse Umane.

Exista posibilitatea de a ma putea inscrie in cadrul acestui program de conversie profesionala si de a putea profesa ulterior, nefiind cadru didactic si nelucrand in aceasta sfera?

Multumesc pentru informatii!

1 răspuns:
| Standt a răspuns:

Nu cred ca vei putea fi educator. Acolo e necesara o pregatire speciala. Specifica varstei copiilor prescolari. Dar ai putea fi profesor de engleza, germana atat la gradinita cat si la clasele 1-4 daca preferi copiii mici.