| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate și mie spune câte ceva despre ECDL, Cambridge. Gen, cât costa fiecare, cum sunt notate, din ce dai, în ce clasa, etc. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Pati2500c a răspuns:

Ecdl are mai multe module : pentru a echivala competentele digitale de la bac trebuie sa promovezi 4 module pentru care primesti diploma de utilizator avansat sau 6 module si primesti diploma pentru utilizator experimentat. Costurile ecdl ului sunt : 150 lei inscrierea si 50 lei pe modul. Poti incepe din clasa a 9 a sa dai ecdl din ce stiu eu. Dai power point, excel, word, acces cam asa. Indicat e sa incepi in clasa a 10 a cu ecdl, dar eu nu il dau, o sa dau competentele in clasa a 12 a. Diploma de ecdl iti foloseste doar daca continui cu programarea si informatica deci daca nu e necesar nu da ecdl. Despre cambrigde nu stiu.