| Juan_7302 a întrebat:

Buna imi puteti recomanda o carte, sunt in clasa a 6 a
funda

Răspuns Câştigător
| BriannaJ a răspuns:

Buna

Iti recomand o carte foarte frumoasa care am citit-o si m-a impresionat foarte mult! Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes.
Mmmm.ai putea sa mai citesti Heidi, fetita muntilor(si aia e frumoasa), Print si cersetor de Mark Twain, Mizerabilii, Ciresarii.
Mai e si Coliba unchiului Tom, Fram, ursul polar, Colt alb. Dar eu nu le-am citit pe astea si nu as stii sa-ti spun daca sunt frumoase sau nu.

Cam atat.
Sper ca te-am ajutat si Succes
Pa!

7 răspunsuri:
| FriendsShow a răspuns:

Singur pe lume

| Jacquelinor a răspuns:

Depinde de personalitatea ta.
Daca preferi ceva misterios si funny, iti sugerez Casa mea Bantuita de Angie Sage
Daca preferi aventura, incearca seria Vampiratii de Justin Somper. Este vorba de vampiri pirati. Mie mi-a placut foarte multwinking
Sau daca vrei ceva romantic incearca Jane Eyre de Charlotte Bronte
Daca preferi ceva mai spooky big grin si aventuros, citeste Darkside - Taramul Intunericului de Tom Becker sau Portretul Fantomei de Avi
Am citit cartile acestea si mi-au placut foarte mult happy

| doareu914 a răspuns:

Iti recomand Huore-inima de copil sau Colt alb de Jack London

| capsunica13 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a6-a. profesorul mi-a recomandat aceste carti:
1.Grigore Alexandrescu-Fabule
2 .I.L.Caragiale-Momente si Schite
3.Petru Dulfu-Povestile lui Pacala
4.Barbu Stefanescu Delavrancea-Nuvele
6.Calistrat Hogas-Pe drumuri de munte
7.Literatura Populara-Basme populare romanesti
8.Ion Pilot-Pe Arges in sus
9.George Toparceanu-Balade vesele si triste
10.Ionel Teodoreanu-ulita copilariei
11. Mihail Sadoveanu-Tara de dincolo de negura
12. Mircea Santimbreanu-Recreatia Mare

| Inspiratie a răspuns:

Iti recomand carti ca Robinson Crusoe, sunt interesante si constructive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea love struck

| MădălinaDiana a răspuns:

Jurnalul unui pusti este cea mai buna carte si este un roman in benzi desenate. Sunt aparute 2 volume si trebuie sa apara si al treilea.