| StefyTn99 a întrebat:

Buna!
Imi puteti spune daca evaluarea nationala data de olimpici este mai grea ca cea de pe 23, 25? Sau a fost mai usoara? Cum se va da anul acesta. Multumesc!
Fundaaa

11 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Examenul nostru o să fie mai greu, dar nu cu mult.

| gingergirl1 a răspuns:

Am vazut ce examen au avut olimpicii si sincer mi s-a parut usor subiectul straight face Daca o sa ne dea si noua asa e binewinking Adica, in orice caz sper sa fie subiecte acceptabile pentru toti(si la romana si mate) In rest...eu cred ca examenul de anul acesta nu o sa fie la fel de usor ca anul trecut(anul trecut examenul mi s-a parut exagerat de simplu :/- la mate ma refer, dar nici foarte greu nu cred ca o sa fiewinking
In fine, bafta la examen happy
In ce liceu vrei sa te duci?hee hee

| Lαrisα a răspuns:

Nu ai de unde sa stii. Mie mi s-a parut destul de usor examenul care s-a dat pentru olimpici. Acum poate o sa dea la fel sau poate fi putin mai greu.

| BiancaMMM a răspuns (pentru Lαrisα):

Totuși, nu e incorect ca ei să aibă ușor și să prindă locuri bune la licee (mai ales că e 75%) și noi să avem mai greu?

| MadRaven a răspuns (pentru BiancaMMM):

Mie mi se pare corect.
Mie nu mi-ar conveni să învăţ un an pentru o olimpiadă internaţională de biologie de exemplu şi să las deoparte matematica şi româna pentru asta, iar apoi să fiu nevoită să dau acelaşi examen care, tot anul, au putut învăţa la aceste materii.

| BiancaMMM a răspuns (pentru MadRaven):

Adevarat si asta, dar trebuie sa ne gandim ca, daca acei elevi nu ar fi plecati din tara la momentul evaluarii noastre, ei ar fi dat aceleasi subiecte ca noi...

| MadRaven a răspuns (pentru BiancaMMM):

Şi asta e adevărat. Necunoscute sunt căile sistemului de învăţământ românesc laughing
Oricum, dacă nouă o să ne dea subiecte corect alese, nu prea mă mai interesează ce fac olimpicii.

| BiancaMMM a răspuns (pentru MadRaven):

Ideal ar fi, totusi, sa nu existe discutii dupa aceea de tipul "dar lor de ce le-a dat mai usor? dar lor de ce le-a dat asa si noua altfel?"
Hmm, cam ce ar insemna subiecte corect alese?

| MadRaven a răspuns (pentru BiancaMMM):

Să nu fie B-uri cu minuni de cerinţe, gen:
"Alcătuiţi o compunere cu titlul " laughing

| BiancaMMM a răspuns (pentru MadRaven):

Ooo, da. laughing Nu am vazut cerinte de genul asta. Sper ca nu le vine vreo idee in sensul asta. laughing

| MadRaven a răspuns (pentru BiancaMMM):

laughing Pe la olimpiade/concursuri de română dai peste tot genul de compuneri laughing. Aşa ceva ar fi total neadecvat laughing Dacă o să avem subiecte normale, nu mă interesează ce le-au dat olimpicilor :3
Stai aşa, tu poţi vedea titlul? Mie îmi apare răspunsul parţial, nu cel complet thinking